Jak vznikl klub v listopadu v roce 2006

V souvislosti se vznikem nové moderní Mariny Vltava v Nelahozevsi, založili její majitelé, manželé Květa a Petr Kožený klub Marina Vltava o.s. na jejich dlouholetých zkušenostech z klubů v Praze a Kralupech, na činnosti ČSVM a účasti na soutěžích.

V listopadu v roce 2006 bylo osloveno pár přátel, kteří mají vztah k vodě, lodím, lásce k řece, přírodě a cestování, tak vznikla základna klubu.

Záměrem klubu je zúčastňovat se soutěží Českého svazu vodního motorismu, pořádat akce např. Dětský den na řece, společné výlety lodí, promítání filmů a fotografií, vyměňovat si zkušenosti z plaveb, pořádat přednášky o plavbách.

Naši členové klubu již získali několik medailí z dálkových plaveb a jiných soutěží v rámci ČSVM.

Společné akce:

• V roce 2007 – Modrá vlajka v Marině Vltava – velká účast asi 35 lodí
  • V roce 2009 – Modrá vlajka v Kralupech nad Vltavou – 3 medaile s kanistrama benzínu a nebo nafty vyhráli členové našeho klubu (fotky →)
  • v roce 2010 (leden) – Oslavná plavba narození vnoučka Tomáška (babičky a dědy Květa a Petra)
    – Plavba lodí do Prahy a zpět s občerstvením na lodi (fotky a film)
    – Plavba lodí do Míšně a zpět (popis cesty + fotky)
  • V roce 2010 – cesta lodí do Hamburku (popis cesty + fotky)
  • V roce 2010 (podzim) – návštěva Šumavského pivovaru ve Vimperku našeho člena klubu Pepy Hojdara – velmi zdařená akce
  • V roce 2011 – plavba do Drážďan a zpět (film, foto)
  • V roce 2012 – plavba do Prahy a zpět (film a foto)
  • V roce 2013 – povodně – fotky a film
  • V roce 2014 – CP4 31.5. Cílová plavba Nelahozeves zúčastnilo se 14 soutěžících v Marině
  • V roce 2015 – CP4 23.5. Cílová plavba Nelahozeves zúčastnilo se 20 soutěžících v Marině
  • V roce 2016 – CP4 28.5. Cílová plavba Nelahozeves zúčastnilo se 24 soutěžících a 6 dětí v Marině (fotky →)
  • V roce 2017 – změna názvu na Yacht Club Marina Vltava, zájmový spolek, zkráceně: YC Marina Vltava, z.s.
    – plavba na Žernoseky, plavba do Týnce nad Labem až na Hrčáky a zpět z klubu se zúčastnily plavby 4 lodě (fotky →)
    – plavba na Mělník a zpět také 4 lodě (fotky →)
  • V roce 2018 – II. Gala večer na lodi v Praze Vyhodnocení DP (fotky →)
    – cesta do Hamburku, Dánska, Švédska, Německa, Polska a zpět